Çakır Grup

Kurumsal / Onursal Başkanın Mesajı


Gelişmekte olan ülkeler sınıfında olan Türkiye son 50 yılda kabuğunu kırmak için çok çaba sarf etti. 50 yıl önce rahmetli eşim Emine Hanım ile birlikte kurduğumuz Çakır ailesi de aynı Türkiye gibi büyük emek ve fedakarlıklarla bu günlere geldi. Bugüne ulaşmamızda önce yüce Rabbimin, sonra da rahmetli eşimin ve sevgili evlatlarımın büyük katkısı oldu. Bugün evlatlarımın aile şirketlerimizi başarıyla yönettiğini ve büyüttüğünü gururla izliyorum.

Alacağımız daha çok yol var. Çakır Grup otomotiv alanında enine ve boyuna yatırımlar yaparak bu sektörde derinleşmeli ve büyümelidir. Otomotiv alanındaki iştiraklerimiz grubumuz için en az 20 yıl daha amiral gemilerimiz olmalıdır. Otomotiv alanında büyürken inşaat alanında butik işlere imza atarak ilerlemeye devam etmeliyiz. Sigortacılık alanında özellikle elementer branşlarda büyümek hedefimiz olmalıdır. Dijital teknoloji, internet, madencilik, gıda üretimi ve gıda perakendeciliği alanlarında da yatırım fırsatlarını kollamalı ve 5 yıl içinde bu alanlardan en az ikisinde işletmeler kurmalıyız.

Modern yönetim tekniklerini kullanarak, yönetim kurulunda konuları doğru ele alarak ve karara bağlayarak, çalışanlarımıza değer ve emek vererek, doğru tedarikçilerle işbirliği yaparak, markalarımızın değerini artırarak başarılı olabiliriz. Giriştiğimiz tüm işlerde başarılı olmak bizim vatani görevimiz olmalıdır. Başarılı olursak istihdam yaratır, katma değer üretir, yatırım yapabilir, daha çok vergi verebilir, böylece devletimize ve milletimize yararlı olabiliriz.

Çakır Grup yaptığı her işte, attığı her adımda iş dünyamıza örnek olacak şekilde ilerlemeye devam ederken, veli nimetimiz olan kıymetli müşterilerimizin memnuniyetini de daima gözetecektir. Bugünlere gelebilmemizde en büyük faktör müşteri memnuniyeti ve güveni yaratmadaki isteğimiz, arzumuz ve becerimizdir.

Şirketler insanları geçindirmek için vardır. Huzurlu ve verimli bir iş ortamı hissedarları da, yöneticileri de, çalışanları da memnun eder. Çakır Grup büyürken tüm sosyal paydaşlarına refah ve huzur sunduğundan daima emin olmalı, bu kriterlerdeki çıtayı asla düşürmemelidir.

Tüm sosyal paydaşlarımıza huzurlu, mutlu, verimli çalışmalar diliyorum.

İbrahim ÇAKIR / Çakır Grup Onursal Başkanı


Scroll to Top